VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
W sobotę 23 maja 2009 roku w Gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka w Rzgowie odbył się VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ. Głównym celem organizatorów konkursu było doskonalenie umiejętności wokalnych uczniów oraz poszerzanie wiedzy w zakresie nauki języka angielskiego.

W konkursie wzięło udział 10 reprezentantów szkół gimnazjalnych z województwa łódzkiego, m.in. ze Rzgowa, Tuszyna, Tuszyn Lasu, Ksawerowa i Pabianic. Konkurs obejmował dwie kategorie: solistów i zespołów. Jury oceniało nie tylko ogólne wrażenie artystyczne oraz umiejętności wokalne gimnazjalistów, ale również poprawność językową prezentowanych utworów.

Pod opieką p. Pauliny Plucińskiej, i p. Mileny Kokot reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Solistka: Zuzanna Wołoch, kl. 3K
Zespół: Katarzyna Piasecka, kl. 3I – wokalistka
Aleksandra Balcerak, kl. 2E – chórek
Katarzyna Wawszczak, kl. 3J – tancerka
zdeklasowała swoich przeciwników zajmując I miejsce w kategorii „zespół” oraz II miejsce w kategorii „soliści”. Nasze dziewczęta wywalczyły bardzo cenne nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

GRATULUJEMY BARDZO SERDECZNIE I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!