Wycieczka do Plauen
W dniach 26-29 września delegacja Gimnazjum nr 3 pod opieką p. Ewy Włodarczyk i p. Tomasza Madalińskiego reprezentowała miasto Pabianice na 8 Międzynarodowych Targach Miast Partnerskich w Plauen w Niemczech. Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie „Pabianice – moje miasto”, przygotowane przez szkolny zespół germanistów.
W pierwszym dniu targów reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w okolicznościowym bankiecie wydanym przez Burmistrza Miasta Plauen, na którym obecny był także Prezydent naszego miasta – pan Zbigniew Dychto.
Uczniowie towarzyszyli Prezydentowi w całodziennej wycieczce po starówce, na wieżę ratuszową i do kopalni ałunu mieszczącej się w samym środku miasta. Atrakcją był też rejs statkiem po okolicznym jeziorze i gra w kręgle.