Rajd Szlakami Powiatu Pabianickiego
30 kwietnia odbył się Rajd Szlakami Powiatu Pabianickiego. Rajd zorganizował oddział PTTK oraz I Liceum Ogólnokształcące przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Pabianicach i Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Okazją do imprezy była 80. rocznica powstania Oddziału PTTK w Pabianicach, 110. rocznica powstania I LO i 10. rocznica ustanowienia Starostwa Powiatowego w Pabianicach.
W rajdzie wzięła udział liczna reprezentacja naszego gimnazjum – aż 96 uczniów! Młodzież przeszła odcinek na trasie stacja PKP Dobroń – Mały Dobroń – Góry Dobrońskie – Las Karolewski – rezerwat Duża Woda – Karolew – Park Wolności – I LO. Podczas trasy 11-osobowa drużyna uczestniczyła w konkursach sprawnościowych i w teście dotyczącym wiedzy o powiecie, liceum i oddziale PTTK. Nasza szkoła zajęła 1. miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych!
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: panie Renata Bartosik, Dorota Gwiazdowska, Katarzyna Jurek, Izabela Ruszer, Anna Strzelecka, Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska oraz panowie Tomasz Madaliński, Andrzej Pasiński i Sławomir Szczesio.