Rajd pamięci Pabianickich Orląt
7 listopada, z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości, na terenie naszego miasta odbył się rajd pamięci Pabianickich Orląt,  zorganizowany przez Urząd Miejski, Towarzystwo Przyjaciół Pabianic i PTTK w Pabianicach. Najliczniejszą grupę uczestników stanowili uczniowie naszej szkoły;
Kl. III D – z wychowawcą p. Urszulą Dzwonnik,
Kl. III K – z wychowawcą p. Iwoną Sokół
i grupą zapalonych Rajdowiczów pod opieką p. Tomasza Madalińskiego i p. Sławomira Szczesio. Łącznie 65 osób. Na początku rajdu młodzież w auli WSHE mogła posłuchać występu polskich harcerzy z Wilna. Oprócz patriotycznych pieśni goście zaprezentowali fragmenty dzieł Adama Mickiewicza i Marii Konopnickiej.
Następnie drużyny pokonały trasę wiodącą przez historyczne miejsca w Pabianicach, odnalazła tablice upamiętniające związek Sybiraków (umieszczona na froncie naszej szkoły) , Armię Krajową czy pomordowanych Pabianiczan. Na trasie wszyscy rozwiązywali test wiedzy o historii Pabianic. A na mecie czekała słodka niespodzianka i nagrody.

Zdjęcia wykonał:
Łukasz Szymczak kl. III D