X Jubileuszowy Rajd Pieszy ODK
2 października 2008 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rajdzie upamiętniającym 50-lecie Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, 30-lecie Osiedlowego Domu Kultury i 10-lecie Klubu Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK oddział Pabianice.
Celem rajdu było uczczenie jubileuszu instytucji oraz zapoznanie młodzieży z wiedzą o przyrodzie przy okazji obchodów Roku Przyrody Polskiej PTTK.
Trasa rajdu przebiegała od Parku Wolności przez Chechło, Las Karolewski i rezerwat „Wielka Woda” do Osiedlowego Domu Kultury. Po drodze młodzież uczestniczyła w konkursie wiedzy o Pabianicach i teście sprawnościowym. Jednym z zadań było ułożenie wierszyka o obchodzącej jubileusz PSM.
Miło nam zawiadomić, że drużyna z Gimnazjum nr 3 zajęła w konkursie I miejsce. Szkołę reprezentowali uczniowie klas II B i II M, a opiekę podczas rajdu sprawował pan Tomasz Madaliński.