Pamiątkowa tablica w rocznicę powstania Związku Sybiraków na murach naszej Szkoły

Dnia 29.09.2009 odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość. Były to miejskie obchody 80 rocznicy powstania Związku Sybiraków połączone z wmurowaniem tablicy poświęconej pamięci Sybiraków. Pomysłodawcą uroczystości był nauczyciel naszego Gimnazjum Pan Sławomir Szczesio oraz Pan Jan Kwiatkowski Prezes Pabianickiego Koła Związku Sybiraków. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością władze wszystkich szczebli. Gościliśmy przedstawicieli Parlamentu i Senatu RP. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Wiesława Zewald - Łódzki Kurator Oświaty. Obecne były władze wojewódzkie oraz pełnomocnik Prezydenta miasta Łodzi. Nie zabrakło też władz miasta, na czele z Panem Wiceprezydentem Dariuszem Wypychem, władz powiatu na czele z Panem Starostą Krzysztofem Haburą. Gościliśmy ponad 20 pocztów sztandarowych szkół pabianickich, łódzkich, poczty organizacji kombatanckich, poczet policji, straży miejskiej, straży pożarnej. Uroczystą mszę koncelebrował Biskup doktor Ireneusz Pękalski. Dokonał także uroczystego poświęcenia tablicy pamiątkowej, która została wmurowana w naszej szkole. Uroczystość uświetniła orkiestra ochotniczej straży z Poddębic oraz pokaz musztry paradnej.
Nasza szkoła a także Dyrektor Włodzimierz Stanek oraz nauczyciele Sławomir Szczesio, Wioletta Sobieraj oraz ksiądz Prałat Jan Szuba zostali odznaczeni Honorową Odznaką Sybiraka przyznaną przez Zarząd Główny Związku Sybiraków.

Dyrekcja składa wielkie podziękowania wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi szkoły oraz młodzieży za wielką pracę nad przygotowaniem i sprawnym przeprowadzeniem uroczystości.