Dzień Tańca
W poniedziałek 27 kwietnia w naszym gimnazjum obchodzony był Dzień Tańca. Imprezę zorganizowały opiekunki Samorządu Szkolnego oraz uczennica Paulina Żuk z klasy II G, która była pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia. Podczas pierwszej części zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w występach solowych: Wąsowicz Anna I a, Wojtaszek Karolina I a, Wlazłowicz Karolina I f, Gez Martyna I g, Pachulska Sylwia I g, Rządziński Maciej III a, Romanowski Piotr III j oraz Wawszczak Katarzyna III j.
Jury w składzie: pan Dyrektor Włodzimierz Stanek, szkolni pedagodzy: p. Pintera Magdalena i p. Justyna Zbierkowska oraz tancerze ze szkoły tańca Lila House: Joanna Wdowiak i Jacek Wyszyński przyznali trzy pierwsze miejsca w konkursie:
I miejsce: Katarzyna Wawszczak z klasy III j
II miejsce: Maciej Rządziński z klasy III a
III miejsce: Karolina Wlazłowicz z klasy If.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz ręcznie malowane koszulki, pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.
Drugą część uroczystości rozpoczęli tancerze z zespołu Ganesz w składzie: Paulina Żuk, Krystian Malinowski, Maciek Rządziński, Jacek Wyszyński oraz Piotr Romanowski. Po nich zaprezentował się duet taneczny z łódzkiej szkoły tańca Project Salsa: Ewa Pietraszczyk
i Rafał Grzegorek. Najwięcej emocji publiczności wzbudziły pokazy tańca pabianickich zespołów Ganesz Kinetic i Ganesz Frisky z Miejskiego Domu Kultury oraz Ludens z Miejskiego Ośrodka Kultury. Swoje solówki przedstawili także członkowie jury: Joanna Wdowiak i Jacek Wyszyński.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom zaangażowanym w obchody Dnia Tańca oraz mają nadzieję, że staną się one tradycją w naszym gimnazjum.