Turniej edukacyjno – rekreacyjny pod hasłem
„Moje środowisko szkolne – żyję zdrowo i dbam o czystość otoczenia”
W dniu 15.06.2009 r. z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu, został przeprowadzony w naszym gimnazjum, turniej edukacyjno – rekreacyjny pod hasłem „Moje środowisko szkolne – żyję zdrowo i dbam o czystość otoczenia”, przez zespół koordynujący SPOPA, w ramach projektu „Trzymaj formę”. Miał on na celu kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży poprzez promocję zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się oraz zasad aktywnego stylu życia, a także podnoszenie świadomości ekologicznej dotyczącej problemu zaśmiecania środowiska na przykładzie odzysku i recyklingu puszek po napojach.
Chętni uczniowie mogli wziąć udział w 6 konkurencjach turniejowych, takich jak: slalom z puszką, rzut puszką do celu, burzenie piramidy z puszek, budowa wieży z puszek, zawody „wędkarskie”, rozpoznawanie smaku napojów z puszek. Za udział w wybranej konkurencji otrzymywali „zdrowe” nagrody: batony z musli, owoce ( jabłka lub brzoskwinie), napoje owocowe w kartonikach.
Mamy nadzieję, że zajęcia podobały się, a uczniowie dobrze się bawili.

Tekst i zdjęcia R. Bartosik

Budowanie wieży z puszek

Zawody „wędkarskie” – łowienie „stalowych” rybek

Rozpoznawanie smaku napojów z puszek