„Czas Bożego Narodzenia,
Czas zrozumienia,
Czas zapomnienia tego, co było złe.”
Jeszcze późny, mroczny poranek 19 grudnia 2008 r., a w szkole gwar – to ostatnie przygotowania do spotkania młodzieży z Dyrekcją i gośćmi.
Punktualnie o 800 w Sali audiowizualnej głos dzwonu i kolęda rozpoczęły spotkanie opłatkowe, które przygotował p. Sławomir Szczesio wraz z Klubem Miłośników Kultury i Sztuki.
Po krótkim programie przewodniczący Rady Rodziców p. Tomasz Michułka złożył wszystkim, którzy tworzą społeczność tej szkoły ciepłe, świąteczne życzenia. Natomiast wiceprezes Koła Sybiraków p. Zofia Znamierowska przekazała piękne słowa życzeń wierszem, którego jest autorką.
Dyrektor Szkoły p. W. Stanek złożył życzenia świąteczne gościom i młodzieży, a następnie wspólnie z p. Iloną Paszkiewicz i Andrzejem Mielczarkiem przekazał gospodarzom klas opłatek, którym będą wspólnie dzielić się w klasach.
Spotkanie przebiegało w serdecznej, ciepłej atmosferze. Zakończyło się wspólnym śpiewem kolędy „Gdy się Chrystus rodzi…”

O godz. 1015 odbyło się spotkanie Wigilijne nauczycieli i pracowników szkoły. Gośćmi byli emerytowani nauczyciele SP 16 i Gim 3, oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Związku Sybiraków oraz ksiądz Prałat Jan Szuba.