91 Rocznica Odzyskania Niepodległości
W patriotycznych obchodach zorganizowanych w naszym mieście wzięła ponad stuosobowa grupa młodzieży naszej szkoły. Wraz z pocztem sztandarowym przemaszerowaliśmy ulicami miasta wraz z dyrekcją szkoły: Panem W. Stankiem i Panem A. Mielczarkiem przed budynek Urzędu Miasta, by włączyć się w obchody ogólnomiejskie.
Zgromadzone poczty sztandarowe i delegacje wyruszyły o godzinie 9.30 sprzed Urzędu Miasta do świątyni św. Mateusza, by uczestniczyć w części liturgicznej obchodów.
Mszę świętą sprawował dziekan dekanatu pabianickiego - ks. prałat Ryszard Olszewski wraz z duchowieństwem dekanatu.
Przybyłych gości i parlamentarzystów, władze wojewódzkie, miejskie, powiatowe, gminne, reprezentacje organizacji politycznych, społecznych
Stowarzyszenie kombatantów, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i młodzież powitał gospodarz miejsca, ks. prałat Jan Szuba - proboszcz parafii. Wygłosił także słowo Boże. Hymn „Boże coś Polskę” zakończył część liturgiczną.
Część patriotyczną poprowadzili sekretarz miasta i powiatu pabianickiego. Prezydent miasta Pan Zbigniew Dychto i starosta powiatu Pan Krzysztof Habura w wystąpieniach zwrócili uwagę na znaczenie i potrzebę obchodu dni, które niosą głębokie treści patriotyczne.
Złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości było ostatnim akcentem obchodów.
Wraz z młodzieżą i dyrekcją szkoły uczestniczyli nauczyciele: Pani Justyna Zbierkowska, Pani Beata Debich i Pan Sławomir Szczesio, który czuwał nad całością uroczystości.