Dni Patrona Miasta
Dorocznym już zwyczajem wspominamy Patrona Miasta – świętego M. M. Kolbe – niezwykłego człowieka, pełnego twórczej pasji, zdolnego do największych poświęceń w imię wyznawanych wartości swoje dzieciństwo spędził w naszym mieście - tutaj dokonał wyboru, który przesądził o jego przeszłości.
Pierwszego dnia obchodów 9 października 2009r. organizatorzy zaprosili dzieci i młodzież na wyjątkowy spacer - traktem św. Maksymiliana.
Inauguracja odbyła się w sanktuarium św. M. M. Kolbe. Kierownik rajdu p. Sławomir Szczesio przedstawił uczestnikom sprawy organizacyjne, a ks. dziekan prałat Ryszard Olszewski udzielił błogosławieństwa. W rajdzie uczestniczyła liczna reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Tomasza Madalińskiego, p. Grażyny Rosiak, p. Krzysztofa Rosiaka, p. Izabeli Zakrzewskiej, p. Urszuli Węgrzyn- Skrzydlewskiej.
Rajd miał walor poznawczy - każdy uczestnik otrzymał mapkę z trasą wędrówki i opisem odwiedzanego miejsca związanego z pobytem świętego.
Refleksją ks. prałata Jana Szuby w kościele św. Mateusza, złożeniem kwiatów pod pomnikiem ojca Kolbe i wręczeniem pucharów zakończyła się wędrówka jego śladami po Pabianicach.