Dzień Edukacji Narodowej i 10-lecie Szkoły
Dnia 12.10.2009 w Gimnazjum nr 3 odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej z okazji Dnia Edukacji Narodowej i z okazji 10-lecia
istnienia szkoły. Wśród zaproszonych gości byli: Pan Mirosław Niepsuj reprezentujący Urząd Miasta, ksiądz Prałat Jan Szuba, Pan Marek Ostojski oraz Rada Rodziców naszego Gimnazjum. Na uroczystości obecni byli także emerytowani nauczyciele dawnej Szkoły Podstawowej 16 i Gimnazjum nr 3.
Uczniowie z Koła Historyczno-Teatralnego Pani Władysławy Widz przedstawili montaż na temat patrona szkoły Tadeusza Kościuszki. Przedstawiono także prezentację multimedialną na temat 10 lat istnienia szkoły, przygotowaną przez p. Barbarę Grzesiak.

Życząc wszystkim nauczycielom samych sukcesów w nowym roku szkolnym Dyrekcja Szkoły dziękuję Paniom i Panom Władysławie Widz, Barbarze Grzesiak, Annie Dziubie, Beacie Debich, Ilonie Paszkiewicz, Andrzejowi Pasińskiemu, Jarosławowi Gabarze za przygotowanie uroczystości.