Nagrody Rady Miejskiej 2009 dla najzdolniejszych uczniów
Dnia 25.09.2009 na Dworze Kapituły Krakowskiej odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Rady Miejskiej dla najzdolniejszych uczniów pabianickich szkół. Stypendia po 2.000 zł (200 zł miesięcznie) podobnie jak w roku ubiegłym przyznano uczniom w trzech kategoriach: za osiągnięcia sportowe, kulturalne i naukowe. Wśród siedmiorga nagrodzonych znaleźli się tegoroczni absolwenci Gimnazjum nr 3.
Za osiągnięcia w dziedzinie nauki:
Karolina Dembowska - ukończyła Gim. nr 3 ze średnią 5,4.
Antoni Grzanka - ukończył Gim. nr 3 ze średnią 5,43.
Aleksandra Likońska - ukończyła Gim. nr 3 ze średnią 6,0.
Za osiągnięcia sportowe:
Michał Michalak – Gim. nr 3 ukończył ze średnią 5,2. W imieniu nieobecnego na uroczystości Michała nagrodę odebrała jego mama.
Za osiągnięcia sportowe nagrodę otrzymała także Monika Rykała – absolwentka SP 3, a obecnie uczennica pierwszej klasy w Gim. nr 3. Jej średnia to 5,4.
Nagrody wręczał Prezydent Miasta Pan Zbigniew Dychto oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Grzegorz Mackiewicz.
Uroczystość uświetnili swoimi występami uczniowie Szkoły Muzycznej w Pabianicach.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom