Uczniowie Gimnazjum nr 3 czuwali przy kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
W parafii św. Mateusz Ap. w Pabianicach na terenie której znajduje się nasze Gimnazjum, odbyły się dwudniowe uroczystości związane z Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Jej obrazu.
2 grudnia 2009r. w uroczystościach wzięły udział władze miasta, pan prezydent Zbigniew Dychto i przewodniczący Rady Miasta pan Grzegorz Mackiewicz oraz przewodniczący Rady powiatu pan Florian Wlaźlak i starosta pan Krzysztof Habura z grupą radnych.
Powitaniu Obrazu przed Urzędem Miasta przewodniczył ks. dr Władysław Ziółek- arcybiskup metropolita łódzki i proboszcz parafii św. Mateusza Ap – ksiądz prałat Jan Szuba wraz z duchowieństwem miasta i ogromną rzeszą wiernych.
Po procesjonalnym przeniesieniu Obrazu przez władze i uczniów Gimnazjum nr 3 do świątyni, obraz powitał proboszcz parafii, a także pan Sławomir Szczesio, młodzież naszej szkoły: Justyna Szer i Jakub Białkowski, którzy złożyli kwiaty, oraz dzieci szkół podstawowych.
Msza święta powitalna miała uroczysty charakter i była koncelebrowana przez duchowieństwo dekanatu pabianickiego pod przewodnictwem ks. arcybiskupa metropolity. Po błogosławieństwie prezydent miasta i przewodniczący Rady Miejskiej wręczyli księżom proboszczom miasta specjalne listy z podziękowaniem za przygotowanie i przebieg uroczystości Nawiedzenia w parafiach.
Przez całą dobę przed Obrazem trwały modlitwy różnych stanów i grup.
2 grudnia 2009r. w środę klasy II pod opieką wychowawców uczestniczyły w nabożeństwie o godzinie 800 z udziałem dyrektora szkoły pana Włodzimierza Stanka.
O godzinie 1500 rozpoczęła się Msza święta celebrowana przez gospodarza Parafii – księdza prałata Jana Szubę z racji zakończenia Nawiedzenia w
Pabianicach z udziałem władz miasta. Justyna Szer i Jakub Białkowski – przedstawiciele młodzieży społeczność Szkoły podziękowali Matce Bożej.