70 rocznica polskiego państwa podziemnego
27 września minęła 70 rocznica utworzenia polskiego państwa podziemnego – fenomenem w dziejach świata.
Po napaści 1 września 1939 roku, 17 dni później zadano zbrodniczy cios w plecy ze Wschodu. Rozpoczęła się gehenna narodu. Aby utrzymać państwowość - utworzono struktury podziemia i powołano Armię Krajową.
Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 10:00 Mszą Świętą w kościele św. Mateusza z udziałem władz powiatu i miasta.
W części wprowadzającej ks. prałat Jan Szuba przedstawił refleksję historyczną dotyczącą wydarzeń sprzed 70 laty.

Druga część obchodów odbyła się przed POMNIKIEM NIEPODLEGŁOŚCI.
Po przemówieniu kapitana Eugeniusza Debicha minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych i poległych we wrześniu 1939 roku.
Wiązanki kwiatów składane przez władze, organizacje społeczne, kombatanckie i młodzież pabianickich szkół zakończyły uroczystość.

Naszą szkołę reprezentował sztandar szkoły, zespół reprezentacyjny oraz grupa 60 uczniów pod opieką p. Wojciecha Kani i p. Sławomira Szczesio.