I Rajd Pamięci Druha Harcmistrza Zygmunta Kłysa
17 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rajdzie zorganizowanym przez Oddział PTTK w Pabianicach, Klub Turystyki Pieszej „Aaron” PTTK przy współpracy z Harcerskim Kręgiem Seniorów „Stara Wiara”, Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” i Gimnazjum nr 2 w Pabianicach.
Celem rajdu było przybliżenie uczestnikom rajdu sylwetki Zygmunta Kłysa i popularyzowanie czynnych form wypoczynku. Trasa rajdu przebiegała od Parku Wolności przez Chechło, Las Karolewski, Park Wolności do Klubu Strzeleckiego „Walter”. Zaplanowano także konkurs wiedzy na temat patrona rajdu, a prawdziwą atrakcją był konkurs strzelania z karabinu do tarczy.
Miło nam zawiadomić, że drużyna Gimnazjum nr 3 zajęła ogólnie II miejsce. Opiekę podczas rajdu sprawowali p. Katarzyna Jurek,  p. Tomasz Madaliński oraz wicedyrektor Szkoły p. Andrzej Mielczarek.