XIII Rajd Pamięci Zasłużonych Pabianiczan
Celem Rajdu, w którym wzięła udział 60 osobowa grupa uczniów naszej szkoły było:
- upamiętnienie postaci wybitnego polonisty i wychowawcy młodzieży- prof. Witolda Majewskiego
- uczczenie Święta Niepodległości poprzez przedstawienie sylwetki patrioty.
Rajd rozpoczął się w kościele św. Mateusza uroczystą mszą świętą celebrowaną przez ks. prałata Jana Szubę, który przedstawił w homilii sylwetkę patrioty, autorytetu moralnego, żołnierza wojny 1920r. i Powstania Warszawskiego.
Po części liturgicznej udaliśmy się na spacer ulicami miasta do miejsca w którym żył, pracował i działał przedstawiciel pokolenia, któremu zawdzięczamy wolność.
Uroczyste zakończenie Rajdu odbyło się w budynku I LO - tu odsłonięto tablicę, zaprezentowano okolicznościowy montaż i wręczono puchary.
Otrzymaliśmy Puchar Komandora XIII Rajdu „Pamięć Zasłużonych Pabianiczan” za najliczniejszy udział w pionie szkół gimnazjalnych.
Opiekunami młodzieży byli: Pani Justyna Zbierkowska, Pan Tomasz Madaliński i Pan Sławomir Szczesio.