Uczciliśmy pamięć o 1 wrześniu 1939r.
Liczna reprezentacja naszej szkoły udziałem w otwarciu wystawy ,,Okupowane Pabianice 1939-1945’’ w Muzeum Miasta Pabianic uczciła pamięć 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Udział Zespołu Reprezentacyjnego i Sztandaru Szkoły w uroczystej Mszy świętej w kościele św. Mateusza to oddanie hołdu żołnierzom poległym w obronie Ojczyzny i naszego miasta w 1939r.
Myślą przewodnią modlitw pod przewodnictwem Ks. dziekana Ryszarda Olszewskiego i Ks. prałata Jana Szuby była potrzebą ducha pokoju, przebaczenia i pojednania, która jest aktualna w każdym czasie i miejscu.
Część trzecia uroczystości to pochylenie się nad mogiłami poległych na cmentarzach pabianickich.
Po wystąpieniu prezydenta miasta p. Zbigniewa Dychto delegacje złożyły kwiaty i zapalono znicze na kraterze żołnierzy polskich. Z powagą, w wielkiej ciszy i skupieniu wysłuchano ,,Roty’’.

Przed pomnikiem żołnierzy AK i Szarych Szeregów na cmentarzu komunalnym odbył się apel poległych.
Przy tym pomniku także składano wiązanki biało-czerwonych kwiatów i zapłonęły znicze ,, Dla młodzieży była to lekcja historii i patriotyzmu.
Wraz z młodzieżą uczestniczyli także nauczyciele, p. Sławomir Szczesio i p. Wojciech Kania.