Ślubowanie klas pierwszych
Dnia 28 października 2009 roku tradycyjnie już Samorząd Szkolny zorganizował ślubowanie klas pierwszych. Na początku dyrektor Szkoły p. Włodzimierz Stanek wręczył nagrody za zwycięstwo w turnieju wiedzy o patronie gimnazjum. Następnie klasy pierwsze wystąpiły w Mini Playback Show. Komisja w składzie - wicedyrektor szkoły p. Ilona Paszkiewicz, wicedyrektor szkoły p. Andrzej Mielczarek, p. Beata Debich oraz przedstawicielka samorządu uczniowskiego wyróżniła zwycięskie klasy:
I miejsce – klasa I b za utwór „The Wall” zespołu Pink Floyd
II miejsce – klasa I h za utwór „Chłopcy radarowcy"
III miejsce – klasa I j za utwór „Whenever, wherever” Shakiry
Kolejnym punktem programu było uroczyste ślubowanie złożone przez pierwszoklasistów w obecności sztandaru Szkoły i Dyrekcji.
Po ślubowaniu uczennica Karolina Wojtaszek z klasy II a we współpracy z opiekunkami samorządu szkolnego przygotowała dla pierwszoklasistów kolejną niespodziankę – pokaz mody szkolnej.
Uroczystość ślubowania klas pierwszych przygotowały panie Wacława Czyżewska, Agnieszka Kapuścińska, Magdalena Pintera, Justyna Zbierkowska przy współpracy pana Sławomira Szczesio. Turniej wiedzy o patronie szkoły przygotowała i przeprowadziła p. Barbara Grzesiak i p. Jolanta Marczuk.
Oprawę fotograficzną zapewnili fotografowie szkolni.