Turniej szachowy
W dniu 10.10.2009r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym turnieju szachowym, organizowanym na terenie naszego miasta.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: młodszą (klasy III – V szkoły podstawowej) oraz starszą ( klasy VI szkoły podstawowej – gimnazjum ). Ze względu na to, że byliśmy jedynym Gimnazjum, które zgłosiło się do turnieju, nasi uczniowie rywalizowali z szóstoklasistami ze SP 1, SP 9, SP 13.
Nasi wspaniali szachiści, pod opieką p. Doroty Gwiazdowskiej, wystąpili w składzie:
• Rykała Monika kl. 1g
• Bartosik Oliwia kl.2e
• Bartosik Amadeusz kl. 1a
• Wilk Wojciech kl. 1b
• Pietrzak Borys kl. 1b
• Rękawica Rafał kl.1b
• Kobiera Dominik kl.2d

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim i obejmował 7 rund. Po każdej rundzie obliczane były zdobyte punkty. Zwyciężczynią turnieju dla grupy starszej została uczennica naszej szkoły Monika Rykała.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy waleczności i wytrwałości, ponieważ turniej trwał 6 godzin !!!