Warsztaty nt. „Cukrzyca a wysiłek fizyczny”
W dniu 25 listopada 2009r. uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką nauczycielek wychowania fizycznego p. Elżbiety Milczarek i p. Doroty Gwiazdowskiej wzięli udział w warsztatach pt. „Ruch jest lekiem, zrozumienie – warunkiem skutecznej pomocy” zorganizowanych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, na terenie Centrum zajęć sportowo – rekreacyjnych w Łodzi, ul. Małachowskiego 5/7.
Program warsztatów, które zorganizowane były w związku ze światowym dniem cukrzycy – 14 listopada - obejmował zagadnienia dotyczące tej choroby. Najpierw uczestnicy obejrzeli film pt. „Lenny uczy o cukrzycy”, a następnie odbył się quiz na temat zasad udzielania pierwszej pomocy choremu na cukrzycę i wielu innych ważnych informacji na temat tej choroby. Ponieważ wśród uczniów były dzieci chore na cukrzycę, dzieliły się one swoimi doświadczeniami i wiedzą ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.
Ponadto zespół naszej szkoły w składzie:
• Fałek Klaudia 1b
• Grzegórz Klaudia 1b
• Kolasa Ksenia 1b
• Durajska Zofia 1b
• Olczak Izabela 1h
• Krakowska Anna 1h
• Godula Dominika 1a
• Górniak Karolina 1a
• Łytka Klaudia 1a
• Madzio Katarzyna 1a
• Dyderski Piotr 1d
• Kaśkiewicz Łukasz 1d

wraz ze swoimi nauczycielkami, brał udział w rekreacyjnym Turnieju tenisa stołowego oraz konkurencjach ruchowych „z przymrużeniem oka”.
Ostatecznie reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła IV miejsce i w nagrodę otrzymała miotłę, która ma przypominać zabawy na wesoło, trochę słodkości i bransoletki z napisem „Ruch – receptą na zdrowie”.
Oprócz dobrej zabawy, wszyscy uczestnicy otrzymali kompendium wiedzy na temat cukrzycy !