Wycieczka integracyjna klas 1A i 1 B do Drzewocin
W dniach 29 – 30 października 2009 r. uczniowie klas 1Ai i 1Bi wraz z wychowawcami, panią Renatą Bartosik i panią Agnieszką Kapuścińską oraz nauczycielami wspierającymi panią Elżbietą Milczarek i panią Anną Rosińską uczestniczyli w wycieczce do Drzewocin.
Wycieczka miała na celu integrację obu zespołów klasowych. Uczniowie wzięli udział w różnych ciekawych zajęciach, mianowicie:
- ścieżka edukacyjna (ekosystem lasu),
- konkurencje sportowe na powietrzu,
- zabawy i gry integracyjne przy muzyce,
- ognisko z pieczeniem kiełbasek,
- dyskoteka,
- zabawa „karaoke”,
- spacer po okolicznym lesie.
Gościny udzielił nam Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
W drodze powrotnej do Pabianic odwiedziliśmy historyczne miejsce upamiętniające rozbicie Łosia (samolot bombowy z nr bocznym 72.16 ) 212 Eskadry Bombowej, zestrzelonego przez Messerschmitty, 4 września 1939 r.
Dnia 6 września 2009 r. w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej w Dłutówku (Gm. Dłutów) na terenie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Kolumna, odsłonięto pamiątkowy obelisk i pełnowymiarową makietę Łosia.
Dobrze, że blisko Pabianic znajduje się miejsce, które jest ocalone od zapomnienia i warte zwiedzenia.

Tekst i zdjęcia Renata Bartosik