IX Gimnazjada Europejska
Dnia 18 marca 2010r. odbyła się w naszej szkole IX Gimnazjada Europejska zorganizowana przez członków Klubu Europejskiego pod kierunkiem pań: B. Grzesiak i J. Marczuk oraz – Punkt Informacyjny Europe Direct Pabianice – p. Maciej Wlazłowicz. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Pabianic. W tym roku szkolnym konkurs przebiegał pod hasłem „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji”. Wzięło w nim udział 12 drużyn reprezentujących gimnazja powiatu pabianickiego (Gim. nr 1 i nr 3 w Pabianicach, Gimnazja w Dłutowie, Ksawerowie i Piątkowisku).
Tematyka konkursu dotyczyła geografii i historii krajów europejskich, dorobku cywilizacyjnego Europy, historii i funkcjonowania UE oraz problemu dyskryminacji w krajach UE.
Wyniki:
I miejsce – Gim. nr 1 w Pabianicach – Konrad Gastpari, Piotr Limiera, Adrian Romkowski,
opiekun - p. Piotr Szymczak
II miejsce – Gim. nr 3 w Pabianicach – Amelia Malinowska, Karolina Kapuścińska, Weronika Szkudlarek,
opiekunowie – p. Katarzyna Jurek, p. Andrzej Pasiński

III miejsce – Gim. w Piątkowisku – Beata Pawlak, Paulina Dytko, Ela Grobelna,
opiekun – p. Bogusława Durajska

Nagrody książkowe dla zwycięzców ufundował Urząd Miejski w Pabianicach, a nagrody rzeczowe Punkt Informacyjny Europe Direct. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i materiały informacyjne o UE. Ponadto 7 najlepszych drużyn wyjedzie w maju na 1-dniową wycieczkę – w programie wizyta w Centrum Europejskim w Natolinie oraz w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie.