Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu miejskim
Dnia 17 marca 2010 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Jutrzkowickiej odbyły się finały na szczeblu miejskim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Drużyna w składzie: Weronika Bałazińska z kl. 3m, Maciej Zakrzewski z kl. 2h, Natalia Maciejewska z kl. 2d, Michał Mackiewicz z kl. 2h, Dominik Kobiera z kl. 2d i Damian Nowak z kl. 2d, zdobyła I miejsce.
Weronika po dogrywce ustnej otrzymała najwięcej punktów i będzie reprezentowała Pabianice w konkursie powiatowym, który zostanie przeprowadzony w Dłutowie.
Organizatorzy przygotowali wiele upominków dla uczestników konkursu a opiekunka zwycięskiej drużyny otrzymała statuetkę św. Floriana, którą przekazała dyrekcji szkoły.
Uczniów do konkursu przygotowała p. I. Gawrońska nauczycielka techniki.