Konkurs Wiedzy o Krajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii „I Love You Britain”
21.04.2010 uczniowie klas trzecich brali udział w nowatorskim konkursie z wiedzy o Wielkiej Brytanii „I love you Britain”! Konkurs został przygotowany przez panie M. Więckowską, M. Kęcik oraz S. Pelizg.
Konkurs miał charakter rozrywkowy, a jego pomysł został zaczerpnięty z polskiego programu „Kocham Cię Polsko”. Konkurs miał na celu rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim oraz bogatą kulturą krajów Zjednoczonego Królestwa. W czasie konkursu uczniowie posługiwali się wyłącznie językiem angielskim. W trakcie konkursu wykorzystane zostały innowacyjne technologie, m.in. rzutnik, laptop, tablica multimedialna.
Uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą z geografii, sportu, historii telewizji i muzyki, literatury oraz historii Zjednoczonego Królestwa. Podobnie jak w „Kocham Cię Polsko” uczniowie drużynowo odpowiadali na pytania konkursowe, a w niektórych rundach mogli posłużyć się pomocą publiczności.
Drużyna z klasy 3K prowadziła przez cały konkurs. Świetnie odpowiadali na pytania i wielokrotnie wykazali się imponującą wiedzą z kultury Wielkiej Brytanii. Naprawdę imponowali nam wszystkim! Ponadto klasa niezwykle się nawzajem wspierała i po raz kolejny udowodniła, że praca w grupie jest ich atutem.
Razem z nimi dzielnie walczyła drużyna z 3J. Jeszcze przed ostatnią konkurencją ta drużyna przegrywała 10 punktami, ale szczęście dopisało im i ostatecznie zdobyli dodatkowe 25 punktów na kole fortuny wygrywając cały konkurs. Drużyna z klasy 3J prezentowała odmienny styl gry niż klasa 3K. Pracowali w skupieniu i bez większego hałasu. Bardzo serdecznie gratulujemy im zwycięstwa!
W konkursie wykazały się nie tylko osoby wchodzące w skład drużyn, ale także osoby wspierające - tzw. publiczność. Najlepszymi osobami wspierającymi swoją drużynę, a w późniejszym etapie także pozostałe drużyny byli: Damian Kudra i Konrad Stanisławski z klasy 3L. Uczniowie Ci wykazali się bardzo koleżeńską postawą i wspaniale bawili się i innych. Najpiękniejsze rekwizyty wspierające drużynę przygotowała Agata Stępień. Wykazała się niezwykłą kreatywnością i poczuciem humoru. Jesteśmy z niej dumni! Konkursowym „żywym” tłumaczem był Piotr Treliński z klasy 2D. Uczeń dwukrotnie wspomógł drużyny w drodze do sukcesu. Narzekamy jednak na jedynie sporadyczny uśmiech na jego twarzy.
Przez cały konkurs w sali 13 panowała atmosfera pełna miłości i szacunku do tradycji brytyjskich. Uczestnicy co rusz skandowali „I love you Britain!” i rysowali w powietrzu serce, które symbolizowało ich sympatię dla tego rejonu Europy.
Mamy głęboką nadzieję, że konkurs pozostanie w pamięci uczestników na długo, a wiedza o Zjednoczonym Królestwie przyda się w życiu jeszcze nie jeden raz.
Wyniki konkursu „I love you Britain!”:
Czwarte miejsce zajęła drużyna z klasy 3L:
1. Sandra Sałagacka
2. Paulina Zalewska
3. Natalia Wachowiak
4. Konstancja Wyrwas

1. Damian Kudra
2. Agata Stępień
3. Konrad Stanisławski

Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 3G:
1. Weronika Szkudlarek
2. Magdalena Czyżewska