VII Powiatowy Biologiczno-Geograficzno Konkurs pod hasłem "My i Las"
8 lutego 2010 roku w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach odbył się VII Powiatowy Biologiczno-Geograficzno Konkurs pod hasłem "My i Las". Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie Ewa Widz, Mariola Grzegorzewska i Renata Bartosik.
W konkursie wzięły udział: Gimnazjum nr 1 w Pabianicach , Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum w Piątkowisku, Gimnazjum w Dłutowie, Gimnazjum w Dobroniu i Gimnazjum w Konstantynowie Łódzkim.
Uczniowie wykazywali się wiedzą o ekosystemie leśnym, rozpoznawali gałązki i liście drzew polskich, oraz rozwiązywali zadania o parkach narodowych.
Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z Gimnazjum w Dłutowie, drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Konstantynowa Łódzkiego, trzecie miejsce przypadło drużynie z Dobronia.
Nagrody ufundował Terenowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach, którego przedstawicielem jest pani Katarzyna Cegiełka. Nagrody były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla uczniów. Każdy z uczestników otrzymał upominek, wśród których były odtwarzacze DVD, kamery internetowe, czytniki kart pamięci, pendrive i płyty z programami ekologicznymi.
Po zmaganiach konkursowych prelekcję wygłosił pan Tomasz Przybyliński - ornitolog z Muzeum Miasta Pabianic. Tematem prezentacji multimedialnej były "Drapieżne ptaki leśne".