Wycieczka klas III A, IIC i II G do Palmiarni i Muzeum Geologicznego w Łodzi
6-ego stycznia uczniowie klas III A, II C oraz II G uczestniczyli w wycieczce do Palmiarni w Łodzi. Tematem lekcji była „Charakterystyka poszczególnych stref klimatycznych oraz ich roślinność”. Podziwialiśmy piękne okazy zgromadzone w trzech pawilonach odpowiadających poszczególnym strefom świata. Były wśród nich: palmy, sekwoje, storczyki, kaktusy, sukulenty. Zachwycała różnorodność i uroda roślin.
W Muzeum Geologicznym wysłuchaliśmy prelekcji o „Budowie skorupy ziemskiej” podczas której oglądaliśmy ciekawe minerały i zdjęcia z miejsc ich wydobycia. Bardzo interesująca była też zgromadzona w zbiorach muzeum kolekcja skałek i różnorodnych form geologicznych.
Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach.
Opiekę nad klasami sprawowały Panie: Wacława Czyżewska i Grażyna Worach-Kapitułka.