Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców
Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. A. Dobroszka i p. P. Kaszy wygrali Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców. Turniej rozegrany został 27 maja 2010r. na boiskach MOSiR w Pabianicach. W finale pokonali oni Gimnazjum z Konstantynowa Łódzkiego 1:0 i awansowali do zawodów rejonowych.
W rozgrywkach wzięło udział 6 szkół: Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum z Konstantynowa, Gimnazjum z Piątkowska, Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, Gimnazjum z Dobronia oraz Gimnazjum z Ksawerowa.
Drużyny grały w dwóch grupach „każdy z każdym”. W początkowej fazie rozgrywek nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze, pokonując Gimnazjum z Konstantynowa 1:0 i Gimnazjum z Piątkowiska 2:0. W półfinale uczniowie Gimnazjum nr 3 po zaciętym meczu zwyciężyli z Gimnazjum z Dobronia 2:0. W turnieju tym statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał uczeń naszej szkoły - bramkarz Marcin Kopa.

Drużyna grała w składzie:
1. Marcin Kopa
2. Paweł Hetmanek