VIII Powiatowy Konkurs Profilaktyczny
W dniu 6 maja 2010 r. drużyna naszego gimnazjum w składzie: Aleksandra Balcerak III e, Agata Grzegorzewska III j oraz Mateusz Gołembowski III j wzięła udział w VIII Powiatowym Konkursie Profilaktycznym pod hasłem „Zdrowo żyję – nie palę! Nie piję!”, który odbył się w Dłutowie. W/w uczniowie musieli najpierw przejść szkolne eliminacje przygotowane przez pedagogów szkolnych. Celem konkursu powiatowego było ukazanie młodzieży znaczenia problemu uzależnień, dostarczenie i upowszechnienie wiedzy na temat środków uzależniających, doskonalenie umiejętności projektowania i twórczego myślenia oraz promowanie zdrowego stylu życia – wolnego od środków uzależniających. Konkurs składał się z trzech części:
a) zespoły uczniów rozwiązywały test sprawdzający wiedzę z zakresu profilaktyki tytoniowej, alkoholowej i narkotykowej,
b) zespoły uczniów prezentowały wcześniej przygotowane scenki dramowe prezentujące postawę asertywną wobec uzależnień,
c) zespoły uczniów brały udział w rozgrywkach sportowych, m. in. kręcenie kołem hula-hop (Agata okazała się mistrzynią w tej konkurencji), rzuty do celu, budowanie wieży z papieru.
Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce. Do konkursu uczniów przygotowały panie:
Justyna Zbierkowska i Magdalena Pintera.