Śpiąca Vanessa
23 i 24 marca odbyły się w naszej szkole przedstawienia „Śpiąca Vanessa”. Była to adaptacja znanej baśni pt.: „Śpiąca królewna”. Przedstawienie pokazywało sceny z życia nowobogackiej rodziny, w której na świat przyszła wyczekiwana długo córka Vanessa. Na jej chrzcinach pojawiła się niezaproszona kuzynka Jadzia, która rzuciła na nią klątwę. Po 16 latach zła wróżba się spełniła – Vanessa złamała swój sztuczny paznokieć i od szoku zasnęła wraz z całym dworem. Uratować ją mógł tylko młody playboy – Zdziś. Uwiedziona jego piosenką, Vanessa obudziła się. Jak to bywa w szkolnym przedstawieniu, wszystko skończyło się happy endem. Narzeczeni zatańczyli szalonego jive`a. Odtwórcami głównych ról byli Ania Wąsowicz i Olek Glapa. Rodzice to Karolina Kopycka i Sylwek Goliński. Mogliśmy zobaczyć także przezabawnych kucharza i kuchcika (Sebastian Sobieraj i Michał Czech/Ewelina Bandzierz) oraz w roli ciotki Jadzi Rachelę Pomorską. Gościem specjalnym była Lady Gaga grana przez Paulinę Żuk. W role drugoplanowe wcielili się: Weronika Szkudlarek, Ewa Rudnicka, Karolina Wojtaszek, Daria Łopatecka, Ada Jałocha, Patryk Stańczak. Narratorkami były: Natalia Seroka i Karolina Wiśniak. Scenariusz opracowały i spektakl wyreżyserowały: p. Monika Jaworska oraz p. Izabela Zakrzewska. Na widowni zasiedli uczniowie z SP 1, SP 3, SP 8, SP 9, SP 17 Przedszkola Miejskiego nr 4 i 16 oraz koledzy i koleżanki z naszego gimnazjum. Młodzi aktorzy występowali aż 10 razy. W nagrodę otrzymali gromkie brawa, zwłaszcza od najmłodszych widzów, którym przedstawienie bardzo się podobało.

Redakcja „Gimnazety”