XIV Wojewódzki Rajd Gwiazdkowy PTTK
4 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w rajdzie zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Pabianicach, Klub Turystyki Pieszej PTTK „AARON”, Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Urząd Miejski i Gminy Pabianice, przy wsparciu PaCoBanku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach oraz naszej szkoły.
Celem rajdu była popularyzacja czynnych form wypoczynku oraz turystyki kwalifikowanej wśród młodzieży.
Trasa przebiegała od krańcówki MZK przy ul. 20 Stycznia przez MOSiR, Las Miejski, ul. Rydzyńską, Potaźnię, Rydzyny Dolne do remizy OSP w Rydzynach.
Nasze gimnazjum otrzymało pamiątkowy puchar za najliczniejszą drużynę wśród szkół gimnazjalnych. Osobiście odebrali go Pani Dyrektor Ilona Paszkiewicz i Pan Dyrektor Włodzimierz Stanek.
Opiekę nad młodzieżą podczas rajdu sprawowało czworo nauczycieli: panie Katarzyna Jurek i Magdalena Więckowska oraz panowie Tomasz Madaliński i Andrzej Pasiński.