Program literacko-muzyczny pt. "Maria Konopnicka - poetka jakiej nie znamy"
18 listopada 2010 roku koło historyczno-teatralne z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach pod kierunkiem pani mgr Władysławy Widz, przy współpracy pań Wioletty Sobieraj, Beaty Debich i Elżbiety Milczarek wystawiło program literacko-muzyczny pt. "Maria Konopnicka - poetka jakiej nie znamy" w Spółdzielczym Domu Kultury dla Klubu Seniora "Złota Jesień".
W roku 2010 mija setna rocznica śmierci Marii Konopnickiej - pieśniarki ludu i poetki proletariatu, która w swoich utworach przedstawiała szczególnie krzywdę dziecka we wsi pańszczyźnianej i w mieście w okresie wczesnego kapitalizmu.
Młodzież z koła historyczno-teatralnego recytowała wiersze patriotyczne oraz liryki opisujące przyrodę ojczystą. Występy uświetnione były muzyką Fryderyka Chopina i Zygmunta Noskowskiego w wykonaniu uczniów z naszej szkoły (Justyna Kosterna, Maria Witkowska, Szymon Mantaj - skrzypce, Julia Kołodziej - pianino, Kacper Grzybowski - akordeon) oraz polonezem w wykonaniu uczniów klas drugich i trzecich.
Publiczność serdecznie i ze wzruszeniem przyjęła występy młodzieży Gimnazjum nr 3 w Pabianicach.
Następne spektakle wystawiane będą 2 grudnia 2010 w Osiedlowym Domu Kultury "Barak" oraz dla Rodziców uczniów naszej szkoły w dniu 6 grudnia 2010 jako prezent mikołajkowy młodzieży dla rodziców.