Program literacko-muzyczny pt. "Maria Konopnicka - poetka jakiej nie znamy" - występ dla rodziców
6 grudnia 2010 w stołówce szkolnej uczniowie z koła historyczno-teatralnego i klubu miłośników kultury i sztuki wystawili program literacko-muzyczny pt. "Maria Konopnicka - poetka jakiej nie znamy". Program był wystawiany jako prezent mikołajkowy dla Rodziców.
Piękna dekoracja pozwalała wszystkim wczuć się w atmosferę XIX wieku, a mroźna zima za oknem dostarczała dodatkowych wrażeń estetycznych.
Uczniowie wspaniale zaprezentowali życie i twórczość poetki. Szczególnie pięknie recytowali utwory poetyckie, a chór i zespół muzyczny uświetniali przedstawienie. Odśpiewano "Rotę" do słów Marii Konopnickiej i melodii Feliksa Nowowiejskiego. Uroczystość miała podniosły, patriotyczno-historyczny charakter.
Program przygotowały: scenariusz i reżyseria - pani Władysława Widz; oprawa muzyczna - pani Wioletta Sobieraj; dekoracje panie - Beata Debich i Elżbieta Milczarek.