Szkolne zawody w sprawnościowej jeździe na skuterze
W dniu 02.10.2010 w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach odbyły się szkolne zawody w sprawnościowej jeździe na skuterze. Wzięło w nich udział 30 uczniów szkoły, którzy są w trakcie kursu na kartę motorowerową. Zawody zorganizował Dyrektor Szkoły p. Włodzimierz Stanek wspólnie z Panem Teodorczykiem z firmy DAP oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Sieradzu. Uczniowie mięli do przejechania tor sprawnościowy. Za dotknięcie stopą ziemi, ominięcie przeszkody doliczane były punkty karne. Zawodnicy mogli wybrać rodzaj skutera, na którym chcieli jechać. Skutery dostarczył Pan Teodorczyk, a WORD Sieradz zapewnił profesjonalnych instruktorów do sędziowania.
Najlepszymi motocyklistami okazali się:

1. Przemysław Ptaszek
2. Damian Maćkowiak
3. Daniel Ronkowski

W nagrodę uczniowie otrzymali pendrive oraz kupony na zakup nowego skutera ze zniżką odpowiednio 600 PLN, 500 PLN i 400 PLN.
W przypadku rezygnacji z zakupu skutera uczeń ma prawo wymienić kupon na nowy kask.

Organizatorzy chcą w 2011 roku zorganizować podobną imprezę, ale o zasięgu miejskim. Opiekę nad uczniami sprawowali panowie Włodzimierz Stanek, Wojciech Kania i Ryszard Zapart.