Rajd otrzęsinowy dla klas pierwszych
W tym roku szkolnym ślubowanie klas pierwszych przypadło na 13 października 2010. Pierwszym etapem był rajd, który rozpoczął się o godz. 9:00. Trasa była prosta i dosyć krótka, ale obfitowała w szereg zadań.
Pierwszy przystanek: ryneczek na Bugaju – należało odgadnąć szyfr. Nagrodą były pączki.
Drugi przystanek: Szkoła Podstawowa nr 3 – do rozwiązania byłą krzyżówka. Trzeci przystanek: bulwary i kościół św. Mateusza – trzeba było wykazać się wiedzą dotyczącą wspomnianego zabytku.
Ostatni przystanek – dwór kapituły krakowskiej – turniej wiedzy na temat zamku. Stamtąd wracaliśmy już do szkoły. Tam z kolei zadanie czekało na wychowawców, którzy musieli poprawnej kolejności alfabetycznej zapisać imiona i nazwiska swoich uczniów.
Na koniec miała miejsce część oficjalna. Po ceremonii klasy pierwsze udały się do domu.