Tadeuszki 2010
Dnia 28 października 2010 roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień patrona naszej szkoły. Z tej okazji odbyło się wiele konkursów i zagadek związanych z Tadeuszem Kościuszką.

Konkurs wiedzy o naszym patronie dla klas pierwszych zorganizowały panie: Barbara Grzesiak, Jolanta Marczuk oraz Urszula Dzwonnik. Na widowni zasiedli uczniowie z klasy Ib. Na zmagania, z czasami sprawiającymi kłopot pytaniami, przybyło w sumie 9 uczestników. Po dwóch rundach i dogrywce wyłoniono zwycięzców oraz wręczone zostały im pamiątkowe dyplomy oraz książki. I miejsce zajął Kamil Sokalski z klasy If, II miejsce Agnieszka Widz z klasy Ib, a III Michał Sekieta z klasy Ia.

W szkole można było również znaleźć kilka kart z pytaniami dotyczącymi Tadeusza Kościuszki. Za ich poprawne rozwiązanie uczniowie otrzymywali ,,słodkie" nagrody.

Na czwartej godzinie lekcyjnej przewodniczący wszystkich klas udali się do pokoju pedagogów, aby odebrać zadania dotyczące naszego patrona oraz Panoramy Racławickiej. Jednym z nich była krzyżówka, kolejnym zagadki matematyczne, zaś trzecim tekst do uzupełnienia. Po zsumowaniu wszystkich punktów, najlepsza okazała się klasa IIb. Otrzymali oni również drobne nagrody.

O godzinie 15.00 w naszej szkole odbyła się wystawa fotografii i prac plastycznych pod tytułem: ,,Najciekawsze miejsca, jakie widziałem podczas wakacji ‘’, wykonywanych przez dzieci i młodzież w wieku 7 – 15 lat. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była pani Beata Debich. W kategorii fotografia przyznano miejsca na podium trzem uczennicom z naszego gimnazjum: I miejsce zdobyła Julia Jarzębowska z klasy IIa, II miejsce Sandra Simura z IIIi oraz III miejsce Gabriela Siubdzia z IIIe. Wyróżnienie otrzymała również Agnieszka Szynk z IIIh. Natomiast w kategorii praca plastyczna I miejsce przypadło Filipowi Holakowi z SP14, II Weronice Stręgiel z SP5, a III siedmioletniemu Mateuszowi Tokarczykowi z MOKu. Pan Dyrektor Włodzimierz Stanek wraz z organizatorką wręczył laureatom dyplomy i drobne upominki.

Klaudia Fałek