Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
W piątek 3 grudnia b. r. grupa najaktywniejszych wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w Gimnazjum nr 3 wraz z koordynatorkami wolontariatu p. Magdaleną Pinterą i p. Justyną Zbierkowską uczestniczyła, jak co roku, w Pabianickich Obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach organizowanych przez Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej w Pabianicach. Na deskach MOK – u czekało na widzów wiele atrakcji, m. in. występy taneczne uczestników programu „You can dance”, występ komika z programu „Mam talent”, piosenki i wiersze w wykonaniu wolontariuszy z Pabianic oraz osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pabianicach. Pod koniec uroczystości każdy wolontariusz miał szansę wzięcia udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez pabianickie restauracje, tutaj szczęście uśmiechnęło się także do wolontariusza z naszej szkoły.
Pedagodzy szkolni bardzo dziękują wszystkim uczniom aktywnie uczestniczącym w przeróżnych akcjach charytatywnych organizowanych w Pabianicach, są to m. in. akcje zbiórki żywności i pakowania klientom towarów w marketach, pomoc zwierzętom ze schroniska w Pabianicach; współpracujemy z łódzkimi fundacjami „Dziewczynka z zapałkami” i „Rozweselmy smutne buzie”, pabianickim Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy „Szansa”, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Hufcem w Pabianicach.