Akcja sprzątania Pabianic oraz sadzenia drzewek na Bulwarach
W dniu 12 maja br. w ramach projektu „WolonDARiusz – bohater w Twoim mieście”, w którym udział biorą także koordynatorzy wolontariatu oraz wolontariusze z naszego gimnazjum, odbyły się dwie akcje: sprzątanie Pabianic oraz sadzenie drzewek na Bulwarach. Gimnazjum nr 3 reprezentowali uczniowie z klasy 3 k wraz z wychowawcą p. Anną Strzelecką, którzy sprzątali Park Słowackiego. W drugiej akcji uczestniczyły liderki wolontariatu: Martyna Kling z klasy 2 e i Natalia Malinowska z klasy 2 f oraz wolontariuszki: Renata Labos z klasy 2 e, Anna Nowińska z klasy 2 e i Dominika Zajączkowska z klasy 2 e wraz z koordynatorkami Szkolnego Klubu Wolontariatu p. Magdaleną Pinterą i p. Justyną Zbierkowską.
Przed południem w parku im. Feliksa Kruschego odbył się happening ”WolonDARiusz - bohater w Twoim Mieście” zorganizowany przez grupę wolontarystyczną „Agrafka”, w ramach ogłoszenia przez Radę Unii Europejskiej roku 2011 Europejskim Rokiem Wolontariatu. Przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz wolontariusze uroczyście zasadzili drzewka na klombie, powstałym przy wejściu na bulwary od strony ulicy Grota-Roweckiego.
Zostały posadzone m.in. tuje i berberysy, napis „Pomoc” gimnazjaliści utworzyli z szałwii czerwonej. Na koniec wszyscy uczestnicy zatańczyli Belgijkę. To dopiero początek działań w ramach projektu „WolonDARiusz – bohater w Twoim mieście”. Mamy nadzieję, że wszyscy wolontariusze, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w tym projekcie, wykażą się wielkim zaangażowaniem w działalność na rzecz naszej szkoły oraz społeczności lokalnej.