„Jak przybliżyć kulturę i tradycję w Wielkiej Brytanii”
W dniach 23-25 marca odbyło się przedstawienie pt. "Jak przybliżyć tradycje i kulturę Wielkiej Brytanii?". Zostało przygotowane w języku angielskim, w konwencji informacyjnego programu telewizyjnego. Zaproszono na nie uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Scenariusz i scenografię przygotowali uczniowie klasy 1h pod opieką p. Sylwii Pelizg oraz p. Mileny Kęcik. Poprzez wywiady i reportaże przybliżono życie polityczne, edukację, sport i rozrywki Brytyjczyków. Jedną z głównych atrakcji przedstawienia był pokaz mody, podczas którego modelki (i modele :) zaprezentowali m.in. tradycyjne szkockie, irlandzkie i walijskie stroje. Następnie odbyła się projekcja krótkiego filmu. Publiczność brała też czynny udział w quzie.
W przedstawieniu udział wzięli: Adrianna Zasada, Angelika Wojtczak, Karolina Tokarek, Miłosz Świercz, Adrian Ślęzak, Artur Sawicki, Magdalena Rynkiewicz, Krzysztof Rudzki, Bartosz Podczaski, Mateusz Matusik, Zuzanna Kunicka, Adam Królik, Kinga Kowalska, Jessica Koralewska, Klaudia Kaczyk, Aleksandra Janusz, Julita Grzeszczyk, Aleksandra Drozdowska, Julia Czerwińska, Patrycja Białas i Bartosz Bajer.
Przedstawienie ukoronowano występem Beatlesów, który został nagrodzony gromkimi brawami.