IV Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Chemiczny pod hasłem „Sprzymierzeńcy przyrody”
6 maja 2011 roku odbył się w Gimnazjum nr 3 I etap IV Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Chemicznego pod hasłem „Sprzymierzeńcy przyrody”.
Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 3 w Pabianicach i p. Katarzyna Cegiełka z MOK-u pod patronatem Urzędu Miejskiego w Pabianicach i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Wzięło w nim udział 27 uczniów z pięciu szkół gimnazjalnych: Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, Gimnazjum nr 3 w Pabianicach, Gimnazjum w Dłutowie, Gimnazjum w Ksawerowie, Gimnazjum w Lutomiersku.
II etap konkursu odbył się 26 maja 2011 roku. Do tego etapu przeszło 18 uczniów podzielonych na sześć trzyosobowych drużyn (dwie drużyny z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach, dwie drużyny z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach i dwie drużyny z Ksawerowa).
I miejsce zajęła drużyna z naszego gimnazjum w składzie:
1. Godula Dominika IIa
2. Rykała Monika IIg
3. Witkowski Eryk IIa

II miejsce zajęła również drużyna z naszego gimnazjum w składzie:
1. Bilecka Karolina IIIh
2. Maciejewska Natalia IIId