Powiatowy Konkurs Fizyczny
W dn. 6.05.2011 w Gimnazjum nr 3 w Pabianicach został zorganizowany i przeprowadzony Powiatowy Konkurs Fizyczny. Do konkursu przystąpiło
13 uczniów z pabianickich gimnazjów, Dłutowa i Lutomierska. Wszystkie prace były kodowane. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza, to test wielokrotnego wyboru , druga to zadania otwarte. Suma punktów z obu części decydowała o wyniku konkursu. Maksymalnie można było zdobyć 26 punktów. 16 punktów – za część zamkniętą, 20 punktów- za zadania otwarte.
Do komisji konkursowej poprosiliśmy także nauczycielkę z Gimnazjum nr 1 w Pabianicach - p. Katarzynę Karcz.
I miejsce zajął uczeń z Gimnazjum w Lutomiersku – Dariusz Boguś
II miejsce zajął także uczeń z Gimnazjum w Lutomiersku – Yaroslav Kushch
III miejsce zajął uczeń naszego gimnazjum Damian Zamolski z klasy III A. Ucznia do konkursu przygotowywał p. Andrzej Mielczarek.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele naszego gimnazjum p. Bożena Szczecińska, p. Zofia Tuzikiewicz, p. Małgorzata Kosowska oraz wicedyrektor szkoły p. Andrzej Mielczarek.