"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"
W dniach 24 i 25 marca 2011 r. Odbyło się podsumowanie i zaprezentowanie projektu edukacyjnego "Jak przystosować tekst epicki do potrzeb przedstawienia teatralnego? ", w którym brali udział uczniowie klas I b, II b, II d.
Efektem dwumiesięcznej pracy było przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Do obejrzenia spektaklu zostali zaproszeni uczniowie ze SP 1, SP 3, SP 8, SP 9, SP 17 oraz zaprzyjaźnione przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 16.
Przy dźwiękach muzyki Nergala Śnieżka została wyprowadzona do lasu przez leśniczego, ale tam dzięki zwierzętom znalazła drogę do domu krasnoludków. Wprawdzie Zła Królowa podarowała Śnieżce zatrute jabłko, ale Książę (prawdziwy macho) w Internecie znalazł sposób, jak uratować piękną dziewczynę. Pocałunek Księcia i romantyczny walc przypieczętowały miłość bohaterów. Na weselu młodej pary tańczyli wszyscy mieszkańcy lasu wraz z uczniami młodszych klas z SP 3.
W przedstawieniu udział wzięli: Śnieżka - Daria Łopatecka, Książę - Mateusz Jurek, Zła Królowa - Agnieszka Widz, Leśniczy - Konrad Bączyk, Lustro - Ada Sobczak, Zwierzęta: Kinga Kowalczyk, Bartek Sysio, Zosia Durajska, Ksenia Kolasa, Piotr Dyderski, Krasnoludki: Rafał Rudnicki, Adam Sokołowski, Bartek Węglarski, Kasia Przybysz, Natalia Otocka, Ola Głaszcz, Klaudia Grzegórz, Narratorzy: Adrianna Jałocha, Kamil Błażyński, Maks Chudzik. Akompaniowały Śnieżce: Maria Owsik, Ola Głaszcz, Zosia Durajska. Dekoracje przygotowali: Klaudia Fałek, Olek Kępiński. Opiekę nad projektem sprawowały: p. Monika Jaworska i p. Izabela Zakrzewska.