71 rocznica pierwszej masowej wywózki Polaków z Kresów II RP na Sybir
W czwartek 10 lutego obchodziliśmy w naszej szkole 71 rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków z Kresów II RP na Sybir. Uczniowie klas trzecich (3A, 3B, 3I) wysłuchali wykładu pracownika OBEP IPN w Łodzi p. Krzysztofa Latochy pt: „Losy Polaków zesłanych na Syberię w latach 1940-1945” oraz wspomnień zesłańca p. Ryszarda Lewandowskiego. W południe przed budynkiem szkoły przedstawiciele Związku Sybiraków z p. Janem Kwiatkowskim prezesem pabianickiego koła Związku, starosta pabianicki p. Krzysztof Habura i przewodniczący Rady Powiatu p. Florian Wlaźlak, zastępca Prezydenta Miasta Pabianic p. Małgorzata Biegajło oraz uczniowie naszego Gimnazjum złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary Nieludzkiej Ziemi. Obchody przygotowane zostały przez nauczycieli historii p. Ewę Zawadę i p. Andrzeja Pasińskiego.