SZOP PRACZ 2011
W dniu 11 marca 2011 odbył się drugi i trzeci etap konkursu języka angielskiego „Raccoon - Szop Pracz” dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Konkurs został zorganizowany w Gimnazjum nr 2 w Pabianicach i trwał od godziny 8.00 do 13.00. Wzięło w nim udział 29 uczniów klas trzecich gimnazjum z powiatu pabianickiego. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszym etapie konkursu:
Piotr Treliński
Małgorzata Bajer
Damian Śliwiński
Maciej Zakrzewski
Julia Kołodziej

W skład komisji oceniającej prace uczestników wchodziły: p. Wioletta Różycka-Śpionek, p. Barbara Maciszewska, p. Magdalena Maciszewska, p. Adrianna Krajewska oraz p. Marta Tomczyk. Drugi etap konkursu składał się z czterech części: z pisania, słuchania, czytania oraz z części leksykalno-gramatycznej. Do trzeciego etapu, w którym sprawdzano umiejętność mówienia, zakwalifikowało się 10 najlepszych uczestników. W tej finałowej dziesiątce znalazł się również uczeń naszej szkoły Piotr Treliński. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a finaliści dodatkowe nagrody.