Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011
22 czerwca 2011 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.
W pożegnaniu klas trzecich uczestniczyła Dyrekcja Gimnazjum p. Włodzimierz Stanek, p. Ilona Paszkiewicz, p. Andrzej Mielczarek, zaproszeni goście: ks. prałat – Jan Szuba, przewodniczący Rady Rodziców – Krzysztof Grzeszczyk oraz rodzice, wychowawcy i nauczyciele.

Statuetką „ ZŁOTA SOWA” uhonorowani zostali:
1. Małgorzata Bajer – 3a
2. Oliwia Bartosik – 3e
3. Karolina Bilecka- 3h
4. Chrystian Musiał - 3a
5. Agnieszka Szynk - 3h
6. Maciej Zakrzewski - 3h

Najlepszymi z poszczególnych przedmiotów okazali się:
Polonista – Małgorzata Bajer – 3a
Dominika Sobczak – 3e
Matematyk – Karolina Bilecka - 3h
Fizyk – Damian Zamolski - 3a
Chemik – Maciej Zakrzewski - 3h
Biolog – Oliwia Bartosik – 3e
Germanista – Karolina Bilecka – 3h
Anglista – Piotr Treliński – 3d
Historyk – Aleksander Glapa – 3a
Plastyk – Oliwia Bartosik – 3e
Sportowiec – Artur Legeziński – 3c

Rodzicom nagrodzonych wręczono LISTY GRATULACYJNE, podziękowano wychowawcom klas trzecich i w szczególny sposób pożegnano nauczycieli kończących swą wieloletnią „przygodę”, jaką była praca w szkole.
Po części oficjalnej, zakończonej przekazaniem sztandaru i stroju szkolnego, uczniowie prowadzący uroczystość: Dominika Sobczak i Rafał Nowakowski oddali głos Rafałowi Moderowi. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów klasy 3f ( M. Berut, J. Dobroń, A. Grabowski, J. Jankowski, M. Kowalska, K. Koziarkiewicz, Sz. Mantaj, W. Ochocińska, A. Piechulska, E. Sobański, P. Szymczak) i 3j ( M. Dychto, K. Grzybowski, P. Jurek, P. Kmieciak, J. Kosterna, P. Olejniczak, R. Pasiński, P. Tokarek, M. Witkowska) przysporzyła publiczności wielu emocji. Początkowo multimedialna prezentacja, przeplatana humorystycznymi scenkami, skłaniała do śmiechu, więc nikt nie przypuszczał, że pod koniec przedstawienia „łza się w oku zakręci...”.
Zakończenie roku przygotowały panie Milena Kęcik i Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska, a nad dekoracją sali czuwała pani Beata Debich.