Zwyczaje wielkanocne wg Oskara Kolberga
W ramach projektu edukacyjnego cała klasa 2F oraz uczniowie z Koła Miłośników Kultury i Sztuki, Koła Historyczno-Teatralnego i Koła Plastycznego wystawiła spektakl pod tytułem: "Zwyczaje wielkanocne wg Oskara Kolberga".
Uczniowie pracowali pod kierunkiem pań: Władysławy Widz, Wioletty Sobieraj, Beaty Debich i Elżbiety Milczarek.
Projekt obejmował przygotowanie dekoracji wielkanocnej (palm, pisanek, gaika-maika, kogucika na wózku, marzanny), recytację utworów literackich, grę na instrumentach muzycznych, tańce i piosenki ludowe.
Uczniowie zaprezentowali swój program w Osiedlowych Domach Kultury dla Klubów Seniora "Złota Jesień" i "Jarzębina Czerwona".
Występy były przyjęte z wielkim entuzjazmem i wzruszeniem przez publiczność. Program zainteresował media pabianickie. Będzie zaprezentowany w telewizji pabianickiej. Uczniowie udzielali wywiadów dla lokalnej prasy.