Adopcja wirtualna psa ze schroniska
W tym roku szkolnym nasze gimnazjum przyłączyło się do akcji „Adoptuj psa ze schroniska”, w związku z tym zobowiązaliśmy się do przekazywania kwoty 50 zł miesięcznie na konto schroniska. Pieniądze te są przeznaczone na dodatkową opiekę weterynaryjną, opiekuńczo – porządkową oraz na zapewnienie psu lepszych warunków bytowych. Piesek, którego adoptowaliśmy wirtualnie wabi się Łapka, jest to mieszaniec, wzrost ok. 46 cm, ur. ok. 2008/09 roku. Przednia prawa łapka jest w zaniku. Piesek został przyjęty do schroniska 07.10.2011 ze Zgierza. Jest bardzo przyjazny i łagodny.
Samorząd szkolny apeluje do wszystkich uczniów i nauczycieli o wsparcie tej akcji i przekazanie choć symbolicznej „złotówki” na ten cel. Pieniądze są zbierane w pokoju pedagogów szkolnych.