Powiatowy konkurs „Twój zawód- Twoja kariera”
W dniu 19.10.2011 uczniowie uczestniczący w konkursie z doradztwa zawodowego pod hasłem „Twój zawód – Twoja kariera” uczestniczyli wraz z opiekunem p. Justyną Zbierkowską w uroczystym podsumowaniu konkursu w Zespole Szkół nr 3 w Pabianicach. Organizatorem konkursu był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa metodycznego w Pabianicach. Jego celem było pobudzenie aktywności uczniów w zakresie poszukiwania informacji dotyczącej zawodów, w tym zawodów przyszłości, a także zainteresowanie tematyką planowania i budowania ścieżki kariery zawodowej. Zadaniem uczniów było przygotowywanie charakterystyk wybranych zawodów przyszłości, czyli tych wywodzących się z branż, w których w najbliższych latach powstawać będą nowe miejsca pracy, których pracownicy poszukiwani są na lokalnym, krajowym, czy międzynarodowym rynku pracy. Nasze gimnazjum reprezentowały w konkursie dwie drużyny, pierwsza w składzie: Nowak Dominika 3g, Pawłowska Paulina 3g, Redzynia Jagoda 3g oraz Zajda Paulina 3g, natomiast druga w składzie: Jahn Kamil 3e i Górny Jarosław 3e. Opiekunami drużyn byli szkolni doradcy zawodowi: p. Justyna Zbierkowska i p. Izabela Ruszer. Drużyna dziewcząt przygotowała prezentację multimedialną na temat zawodu trener fitness dla osób starszych, natomiast chłopcy zaprezentowali zawód groomera (fryzjera dla zwierząt).
Drużyna chłopców w osobach Kamila Jahna i Jarosława Górnego w kategorii szkół gimnazjalnych otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Gratulujemy.