Międzyszkolny Konkurs „Der deutsche Kalender 2012”
22 listopada odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu „Der deutsche Kalender 2012”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie.
Zadaniem startujących było wykonanie tematycznego kalendarza w języku niemieckim. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań uczniów, wspieranie ich uzdolnień, zainteresowanie kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębienie wiedzy w tym zakresie.
Miło nam zawiadomić, że trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęły uczennice klasy III G: Monika Rykała i Paulina Klewin. Praca dziewcząt zawierała przysłowia dotyczące poszczególnych miesięcy.
Opiekunami uczennic były pani Beata Debich, pani Grażyna Rosiak i pan Tomasz Madaliński.