Projekt edukacyjny pt. „Jakie tradycje towarzyszą Świętom Bożego Narodzenia w Niemczech?”
Uczniowie biorący udział w projekcie edukacyjnym pt „Jakie tradycje towarzyszą Świętom Bożego Narodzenia w Niemczech?” pod opieką p. Małgorzaty Pacześ-Górnej oraz p. Krzysztofa Snochowskiego próbowali znaleźć jak najwięcej informacji na temat podobieństw i różnic w polskich i niemieckich tradycjach bożonarodzeniowych. Wyniki pracy nad projektem przedstawione zostały 21.12.2011r. uczniom klasy 2c w postaci prezentacji multimedialnej opatrzonej w wypowiedzi uczniów w języku niemieckim. Uczniowie przedstawili także teksty samodzielnie przetłumaczonych niemieckich kolęd oraz zaprezentowali własnoręcznie wykonane świąteczne plakaty i ozdoby. Na zakończenie programu zorganizowali dla publiczności konkurs ze słodkimi nagrodami. Uczniowie zadbali o świąteczną atmosferę nie zapominając, by w trakcie prezentacji słychać było w tle przepiękne niemieckie kolędy.